מי מגיע לטיפול רגשי?

מתחת למוסכמות, מעבר לתודעה, רחוק רחוק משם, מתחבא לו מקום נסתר אמיתי וחי הפועם בחוזקה. השכל מטשטש אותו, הדפוסים שאנו רגילים לנהוג על פיהם מטעים ומסתירים אותו. טראומות ישנות רועדות ממנו, הפחד מחזיק אותו חזק למטה וחונק אותו, החברה מאיימת שלא תיתן לו רשות להסתובב חופשי, החרדה מקפיאה אותו, הרגש העולם הרגשי העמוק שלי, זה שדוחף אותי בעולם הזה ומדהיר אותי אל החיים. ייצר החיים הפרטי שלי. המיוחדות שלי. האני שלי. עולמי הכמוס. נחבא כבר שנים לבדו ובוכה. איך נתתי לו להתרחק כל כך ממני? איך אני מתנהלת בחיים כמו נכה ומתנהגת כאילו שאני בריאה? עד שיום אחד אני מרגישה שאי אפשר יותר לסבול! ואז אני נזכרת בו. איך פתאום? – כי הוא כואב. כמו קוץ שחדר למקום רגיש וכולי מרוכזת איך להוציא אותו. הרגש שלי כל כך פצוע. כמה כבר פגעו בו, כמה פעמים ריסקו לי אותו, דרכו, היכו, שברו לי אותו. אז הוא מחכה במקום בטוח, לגאולה שלו. לגואל שלו! בעצם – הוא מחכה לי! כי כל החיים שלי, אני מתנהגת מכוחו. אם זו היתה חווית נטישה, אני פוחדת לקשור קשר, אהבה, ציפיה, תלות, פוחדת יותר מאשר מהמוות- להינטש שוב. אז אני לא חיה. אני רק זזה בעולם והרגש שלי הוא רק הצגה סבירה, העיקר לא להישבר יותר. ואם מישהו אכזב אותי, מאז נדמה כאילו אלוקים לא שמע טוב את הלב שלי מיוסר ודומע, בודדה בעולם מנוכר וזר ומפחיד. לא האמנתי לאיש יותר. הפכתי לנחמדה אבל צוננת. זהירה וחושדת. נכה. ואם הרגשתי לא אהובה, וניסיתי לעשות הכול הכי טוב! גם כשגדלתי חיפשתי תמיד את מי להרשים, למי לעזור ולמי עוד לתת, את מי לרצות….אולי מישהו יאהב אותי סוף סוף??? אבל כמובן הלב שלי היה כבר מזמן בקופסה מתחת לאדמה… גם כשניסו לאהוב אותי, לא הרשתי. לא האמנתי שאפשר לאהוב אותי בזכות מה שאני, המשכתי להיות בודדה ודואבת. הטיפול הרגשי מגיע לכאן. לקופסה שלך. למי אין כזו קופסה?

מי מגיע לטיפול רגשי?

כל אדם שהגיע זמנו להכיר בסבל, שהוא מקור כל מה שקשה לו היום: בזוגיות, בכלל במערכות יחסים, עם עצמי, עם מצבי הכלכלי, עם הנפש, עם הבריאות, עם החלומות שטרם מימשתי, מה תוקע אותי??? כל אלו מוזמנים ובאים לטיפול. נשים, גברים, ילדים. בטיפול הרגשי אנחנו עובדים ביחד בהדרגה על מקום הכאב. הקושי. המחסום. אחרי כל טיפול, נחשף רובד חדש ויותר אמתי שצריך לפנות ממנו את המוקשים. בסבלנות באמונה ובהתמדה אנחנו כמו בחדר כושר נפשי, מחזקים את מה שהיה מנוון, מגלים שרירים חדשים, מעצבים נפש יפה חזקה ובריאה, להמשך חיים מתוך אהבה וכבוד לכל מה ומי שלא קיבל זאת עד היום. ובחוץ העולם שותה בצמא את ההתחדשות שלך. ומגיב בהתאם. ונמצא – הגאולה הופכת מהגאולה הפרטית שלי – לכללית.

אז איך מתחילים?

בפגישה ראשונה- אני עורכת אבחון הכרות והעמקה הכולל גם יעוץ וקבלת תמצית טיפולית משל פרחי באך, כתמיכה בסיסית בתהליך הריפוי/שינוי. “אבחון ראי הנפש”. האבחון עורך שעה וחצי. בפגישות הבאות אנחנו עובדים בשיטת טאט (TAT). אנחנו מתמקדים בנושא אותו רוצים לרפא ובתנוחת ידיים מיוחדת ובהנחייתי במשפטים מובנים, מתבררים, משתחררים ונרפאים בע”ה שורשי הבעיה שלך ומתגלים אוצרות הנפש. כל טיפול עורך שעה אחת. מספר הטיפולים תלוי במידת הקושי, באופי המטופל ובכוחותיו, ברמת עדינות נפשו ובנכונות לעבור משלב לשלב. לעיתים אני בוחרת, לפי הצורך בתהליך הטיפולי, לעבור לטיפול בשיטת שלושת הממדים. ישנם אנשים אשר מגיעים אלי לאבחון בלבד, כדיי לעשות בירור בנושא מסוים, או סדר במהלך חייהם, או עצה בתחום ספציפי, מעין נענוע שמאפשר צמיחה ושינוי מתוך התובנות שעולות באבחון והייעוץ ומהתמצית המאפשרת ריענון והסרת הטשטוש שקדם לכך. דבר המאפשר פגישה אחת וצעידה בטוחה הלאה.
Call Now Button דילוג לתוכן