שיטת טאט – T.A.T

בשנת 1993 פיתחה טאפאס פלמינג את שיטת Tapas Acupressure Technique.
טאפאס, אישה יהודיה מארה”ב, מצאה דרך חדשה לטיפול במתח טראומטי ושחרור ממצוקות עבר.
שיטת ט.א.ט היא שיטת טיפול יהודית במקורה ובמהותה. הטכניקה של השיטה משתמשת בנקודות חשובות בגוף האדם שמשמשות גם במסורת היהודית.

טיפול בשיטת טאט – מהי שיטת טאט?

TAT היא שיטה (נרכשת לעזרה עצמית), המשמשת לשחרור חסימות ודאגות, ומצבי מצוקה טראומטיים. בשיטה זו נוגעים בעדינות בנקודות חשובות באזור הראש. שיטה פשוטה ויעילה שיכולה לספק רוגע, שלווה והעצמה בדקות.
טיפול בשיטת TAT הוא עדין מאד, ללא תופעות לוואי והשפעתו מורגשת ממש מיידית!

טיפול בשיטת טאט מטפל בין היתר גם בסימפטומים נלווים ללחץ ומצוקה והם דיכאון, פסימיות, עייפות וחרדה.
התוצאות, הם תוצאות שנשארות לטווח ארוך ויש לה אחוזי הצלחה גבוהים כיון שהיא מספקת למטופל ארגז כלים שאיתו יוכל להתמודד בעתיד עם מצבים דומים.

הטיפול הוא קצר, עוצמתי ויעיל מאד ופסיכולוגים רבים מעידים על השיטה שהיא שיטה שיכולה במהירות וביעילות לעזור במצבים רגשיים רבים כולל מצבים פוסט טראומטיים.

בטיפול בשיטת TAT, המטופל מקבל פתרון לבעייתו וכלים כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר ובדרך הנכונה עבורו גם לעתיד.

איך מתבצע הטיפול?

הפגישה הטיפולית מתרחשת בפרטיות ובריכוז. המטופל מגיע עם מקום/בעיה בחייו אותו הוא רוצה לשחרר. להבין. לרפא. לתקן. המטפל מזהה ומגדיר את התלונה והכאב המשמש לנושא הטיפול. המטופל מונחה לשבת בתנוחת הט.א.ט הקלאסית, והמטפל מנחה אותו במשפטים מובנים ומדויקים לתוך המקומות בתוכו-עד שמתרחש שינוי ושחרור.

התהליך הטיפולי מעורר את האדם לעבוד עמוק ובקלות, הוא חווה בטיפול תהליך אנרגטי וחוויתי מאוד. עובר בהנחיית המטפל שלבים בתודעה, ומביא לריפוי ממשי ובדרך קצרה.

תוצאותיו של טיפול בשיטת טאט נשארות לטווח ארוך ויש להם אחוזי הצלחה גבוהים וכן מספקת למטופל ארגז כלים איתו יוכל להתמודד עם עצמו בהמשך.

למי זה מתאים טיפול בשיטת טאט?

השיטה מתאימה לכל אדם וילד שחשים תסכול בחייהם, שחווים חרדות ומתחים, סוחבים מטענים רגשיים ומחשבות שליליות. ניתן גם לטפל במי שאינו יכול לשתף פעולה עם הטיפול, והתוצאות ניכרות במציאות.

לסיכום, שיטת TAT היא שיטה מדוברת מאד בכל עולם הטיפול המשלים, שיטה שיכולה לחולל פלאים בהרגשתו של המטופל בזמן קצר מכפי שניתן לתאר.

שיטת TAT תוכל לתת מענה לבעיות רגשיות ומצוקות באופן יעיל ובטוח.

טיפול בשיטת טאט הינה טיפול ושחרור החומות מהתת מודע, מהמקום העמוק ביותר שלנו כבני אדם, רק משם נוכל להגיע לצמיחה ופריחה אמיתית.

תיאורי מקרה

טיפול בסיוטים מאובדן

“אני חיה בסיוט מאז שאמא שלי נפטרה. אני מתגעגעת אליה, את לא מסוגלת להבין כמה, אני לא מסוגלת לחיות בלעדיה, אני הולכת לקבר שלה ואני עוברת שם כאלו דברים מפחידים, כמעט מאבדת הכרה שם. שנים היא סבלה ואז לא הייתי הרבה בבית, הייתי בורחת משם, היה סיוט בבית, גם בין ההורים, משהו מטורף, הייתי יושבת בבתים אחרים, מפלט כזה…..אני בוכה חודשים, רק ישנה אוכלת בטירוף כמויות עד שמקיאה ועוד פעם בוכה, שבורה, אני לא בן אדם”
-“שימי ידיים” אני מכניסה אותה לתנוחת ה טאט. היא שמה. מכירה כבר את הדרך בטאט.
היא עוצמת עיניים ואני חוזרת על משפטים שאמרה, אני יודעת מה מהם מהותי ותקוע והורס לה את החיים. אני לא משנה, לא מנסה לשלוט לה בתת מודע, רק מציפה לה את עצמה. היא חווה אירועים שהיו ומשחררת אותם, מקבלת תובנות והארות במקום הכאב, מגלה את אוצרותיה, סולחת למי שהכאיב לה בעבר ושולחת את הצער, היא מבריאה את הנפש.
כל טיפול איתה, מתארך לשעתיים שלוש, מראש היא קובעת איתי לזמן איכות ומשקיעה בעצמה.
“אני בונה את העתיד שלי איתך”, היא אומרת, “עדיף מלהשקיע בבנק”…לפעמים היא בוכה לי בלי סוף מעבר לקו-כן, הטיפולים איתה מתרחשים דרך הטלפון, היא גרה רחוק ממני. זה עדיף לה וגם לחלק ממטופלים אחרים, מסיבות שונות. גם אני בוכה בצד שלי של הקו, והיא לא רואה…עד שהיא מתאוששת וקמה, ומרגישה אושר, ריפוי והארה. תובנות ושחרור ומאושרת, היא נפרדת, עד לטיפול הבא. עד שהיא תאסוף עצמה, כלי שבור, עם דבק טוב, חוזר להיות שוב, כלי.

טיפול בחוסר ביטחון וחרדות

“יש לי חוסר בביטחון עצמי, אני חייבת שתעזרי לי לטפל בזה. אז החיים שלי יהיו אחרת! די, נמאס לי להפסיד את כל החיים! בבית-אני הכי אוהבת להיות. טוב לי. אני מאושרת. כל היום בבית. בערב אני כבר חייבת לצאת, אבל בכיתה למשל, אם יש קבוצה, אני פשוט סותמת ת’פה. לא מוציאה מילה. ואני מתה כבר להשתולל, לרקוד, להתפרע! מה? כל החיים אני אנעל את הפה?” ומאז אנחנו נפגשות, לומדות למצוא איזה אוצרות יש בה. מתנות שמים. לא להתגאות. נתקלות בדפוסי חשיבה חונקים, נוגעות בהם, מנקות, מחליפות את המחשבות באור. בוחרות נושא, מתמקדות, הכל מתחיל להאיר, לנצוץ, לצוף. ניגשים לטיפול נוסף, קלפים טיפוליים של פרחים. מוביל אותנו לפחדים, לכעסים מתסכולים ואכזבות, שוב שמות ידיים בתנוחת ה-TAT, מה עולה? מה שמת לב? משחררים… לא נחנקים יותר מהמציאות, לא בורחים יותר אל הפינה. כל קושי הופך להיות מתנת שמים-להתחזקות וצמיחה. וזה לא מילים, זה עולם ומלואו.”

 

Call Now Button דילוג לתוכן