כשמתעורר כאב רגשי

מהו טיפול רגשי?

טיפול רגשי הוא טיפול ברגשות האדם או בנפש האדם, במצוקות ובקשיים אותם הוא חווה.
לכל אחד מאתנו יש רצון להקל על הכאב הרגשי הפרטי שלו, לשפר את מה שדורש שיפור בחייו ולרוב אלו המניעים שגורמים לאדם לפנות לטיפול רגשי.
המחשבה שיכול להיות יותר טוב, הרצון שיהיה יותר טוב והאמונה שיכול להיות הרבה יותר טוב, הם הכוח המניע והצעד הראשון בהכרה שיש צורך בטיפול.

מהו טיפול רגשי?

הסיבות הנפוצות לפנייה לטיפול רגשי:

  • התמודדות עם כאב – התקפי חרדה, בושה, דיכאון, עצב, הם חלק מקשת רחבה של רגשות שיכולים לגרום לאדם לפנות לטיפול רגשי, לפעמים אנחנו מרגישים שאין מוצא ומנסים לחיות לצד הקושי, אבל תמיד ישנה דרך לשנות, תמיד ישנה תקווה לשחרר מטענים וכאבים ולחיות חיים שלווים ומאושרים יותר.
  • שינויי דפוסי התנהגות – לעיתים נטייה להימנע מהתנסויות והתנהגות אימפולסיבית, הם דפוסי התנהגות שמקשים עלינו לממש את עצמנו, אם נוכל להגיע לשורש הבעיה ולטפל בה, נוכל לסגל לעצמנו התנהלות שתעזור לנו להתקדם הלאה.
  • מימוש עצמי – מימוש הפוטנציאל הטמון בנו הוא צורך בסיסי, מטופל שלא מצליח לבטא את עצמו יחווה תסכול. הטיפול יעודד את האדם לבטא את עצמו ואת כישרונותיו.

מטרת הטיפול תהיה מוגדרת על ידי המטופל, הוא זה שיכוון את המטפל לצרכיו האישיים ואל התוצאות אליהן הוא שואף להגיע.
הדרך להשגת המטרה היא בדרך כלל על פי הכרות ושיחה מעמיקה תוך תשומת לב לרגשות, תחושות, מחשבות, התנהגות ודפוסי חשיבה של המטופל.
ההבנה של כל הנ”ל על ידי המטפל, תאפשר לו להעניק את הטיפול הטוב ביותר ואת הבסיס האיתן ליצירת השינוי המיוחל.

קראו עוד על:

טיפול רגשי לילדים ומבוגרים

Call Now Button דילוג לתוכן