טיפול טבעי בחרדות

האם חרדות הן דבר טבעי? אורגני? האם יש טיפול טבעי בחרדות? בוודאי שכן! אם כן, הפתרון נמצא איפה שהבעיה. לא נלך למגרש מכוניות משומשות, לקנות מקל הליכה, ולא נלך למשרד לנסיעות, כדי לקנות תרופות. הולך האדם לחפש לו ישועה במקום שהוא מרגיש בבית. מקום שייתן לו אמונה במקום זאת שאיבד אותה. אדם שחי בצל החרדה, כבר יודע שככה קוראים לה, שמכיר הגדרות ומזהה את הסימפטומים, כבר היה בטיפולים, חרש את האינטרנט וכבר מזהה שיטות טיפול, בודק את קצב הדופק שלו, מעדיף לגור לצד שכן נהג אמבולנס בתורנויות 24/7, שיהיה ליתר ביטחון איך להינצל מהאיום הבא על חייו. החרדות פורצות פתאום. ביום שחור אחד הולם בך. מאז אתה נלחם בלי הפסקה, בתוך ההתקפים ובעיקר כל רגע לפני כן, כל שניה מאיימת בסכנת חיים ממש, למרות שכבר מכיר את החוויה, ויודע שאין בה ממש, אבל אין שליטה. אין שליטה כלל! “מת” לחזור לחיים שלפני החרדה הראשונה. מנסה הכל, מתאמץ להסתיר, משתדל לנהוג רגיל/נורמלי, זועק לרחמים! די! רק תיקחו את זה ממני… אכזבות ואשליות ושוב אכזבות. מי יהיה המושיע שלי? טיפול טבעי בחרדות  

מתי לראשונה חווית התקף חרדה?

יש אירוע חזק, זכור לו, בדיוק הייתי במתח ואז היה פיצוץ. אני זוכר איפה זה התחיל. ולפני זה? בילדות? זוכר משהו? לא. הכל היה בסדר. דווקא ילדות נהדרת. אז זה נחת עליך פתאום? חושב. שותק. כן, גם בגן ובמיוחד בבית הספר, הייתי שונה מעט. סגור. לא היו לי חברים. למה? לא הרגשתי טוב שם. לא סבלתי להיות שם. עם כולם. כל יום. והשיח ממשיך. הוא לא מסכים להשלים, שגם לאמא היו בעצם חרדות, רק שלא דיברו על זה. אבא היה אומר שאמא לא מרגישה טוב, גם שהיתה נראית בריאה…. או שזה פרץ לו בצבא. המקום המרסן הזה, בין המונים, גדרות, חוקים, קולות מאיימים, עונשים, כולם במדים. ריח האקליפטוסים חנק לו את האוויר והמרחב, אסף בדלי סיגריות להוראת הרס”פ. שנא להיות שם. הגיע לקב”ן וקיבל כנפיים ועף הביתה. לאמא ואבא. מאז הוא שבוי בחופש שלו.

טיפול טבעי בחרדות – אז איך נטפל בחרדות?

לא נטפל בחרדות! שהרי הפתרון, הוא לא איפה שהבעיה…זאת האמת. מה? אז למה הגעתי אליך? חשבתי שאצלך מקבלים טיפול טבעי בחרדות…נפילת מתח. אנחנו אוהבים את החרדה, אנחנו רגילים אליה, ואל האחיות שלה. אצלנו היא בת בית. נטפל בחלומות שעוד לא הגשמת, בזיכרונות שעוד לא נגעת, ברגעים שהרגשת שאף אחד לא מבין אותך, בבדידות, במחשבות, נטפל בשורשים. בבסיס שבו למדת איך אומרים אמא ואבא. בילדות שהיית כמו ספוג ובלעת ריבים של אבא ואמא וסבתא, באוויר ששאפת ובניחוח החושך, באח שנולד פתאום ושוב אמא נעלמה לחדר שלו, ששכחו אותך בשורה השנייה בסופר, בצורך לעשות משהו קיצוני שישימו לב שאתה לא קיים, ושיאהבו אותך למרות ששפכת הכל. ביחד נעשה תהליך ונבנה אמון מחדש בעצמך. אל תדאג, החרדות ילכו למקום אחר. זה ייקח זמן, זה החיות שלך. הלב שלך. המציאות האמיתית שלך. בלי דופמין וסרוטונין. לא רוצים סרטן. רוצים לאהוב את החיים. לאהוב.

חוץ מטיפול טבעי בחרדות, אולי יעניין אותך גם:

טיפול בשיטת טאט
Call Now Button דילוג לתוכן